2023. november 28., kedd

Hiteles tájékoztatás, közösségformáló vélemények

Marosvásárhely

Nyitott kapuk a Bolyai téri unitáriusoknál

Szeptember 24-én, az őszi hálaadás napján, amit 1694-től tartanak az unitárius egyházban, a 9 és 11 órától kezdődő istentisztelet és úrvacsoraosztás után Találkozások az elcsendesedés és a hála napján címmel nyílt napot tartanak a Bolyai téri egyházközségben. A program keretében 13–19 óra között lesz imasétány, gyermekfoglalkozás, élő könyvtár, termésbemutató, és láthatók lesznek az egyházközség értékes tárgyai. Az élő könyvtár programpont keretében az érdeklődők Pál Tamással, a város egyik legidősebb nyugalmazott építőmérnökével, Kilyén Ilka színművésszel és Nagy László lelkésszel találkozhatnak és beszélgethetnek. Az imasétány lehetőséget kínál találkozni önmagunkkal a vezetett ima és gondolatok lépésein haladva. Mindenkit szeretettel várnak, felekezetre való tekintet nélkül!

Teleki Samu-teljesítménytúra

Az Erdélyi Kárpát-Egyesület Marosvásárhelyi Osztálya szeptember 23-án, szombaton tartja meg XVII. alkalommal a nagy felfedező Teleki Samuról elnevezett teljesítménytúráját Szovátán. A résztvevők a Görgényi-havasok vadregényes tájain próbálhatják ki erőnlétüket, teljesítőképességüket, gyalogolva, szaladva vagy akár tekerve, 10, 25, 35 és 45 km távokon. Ez alkalomból vezetett túrákat is indítanak 10 és 25 km-es távon azoknak, akik csak kirándulni szeretnének versenyzés nélkül. A verseny napján reggel 7 órakor autóbusz indul a Marosvásárhely–Szováta útvonalon, feliratkozni Szilágyi Eszternél lehet a 0749-071-453-as telefonszámon. Bővebb tájékoztatás: teleki.ekemvh.ro.

Érzékenyítő műhelymunka-sorozat a Caritasnál

Érzékenyítő műhelymunka-sorozatot szervez a Gyulafehérvári Caritas Szent Ágnes rehabilitációs központja Korai nevelő és fogyatékkal élőket támogató program egészséges és eltérő fejlődés témakörben a marosvásárhelyi Caritas Házban, a Mărăşti utca 36. szám alatt, szeptember 27. – november 29. között. Olyan kisgyermekes szülők, érdeklődők jelentkezését várják, akik többet szeretnének megtudni az egészséges, illetve az eltérő fejlődésről. A műhelymunkák a következő tematika mentén zajlanak: Az átlagos beszédfejlődéstől a megkésett beszédfejlődésig – szeptember 27-én 17 órától; A szenzoros, szenzomotoros integráció szerepe az idegrendszer, a személyiség alakulásában – október 25-én 17 órától; Az autizmus korai jelei. Mire érdemes odafigyelni már az első években? – november 29-én 17 órától. A részvétel előzetes regisztrációhoz kötött.

Templombúcsú Csejden

Szeptember 24-én, vasárnap 12 órakor tartják Marosszentgyörgy filiájában, Csejden a Szent Gellért tiszteletére épült kápolna búcsúünnepét.

8. Bookfest Marosvásárhelyen 

Szeptember 28-tól, csütörtöktől október 1-jéig, vasárnapig nyolcadik alkalommal ad otthont a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház előcsarnoka a Bookfest könyvvásárnak. Az érdeklődőket könyvújdonságok és jelentős kedvezmények várják.

Évfordulók, életművek a művészet jegyében

A Dr. Bernády György Közművelődési Alapítvány minden évben kiállításokkal, előadásokkal emlékezik a Marosvásárhelyen, illetve Maros megyében élő, alkotó, a városhoz szorosan kötődő képzőművészekre születésnapjukon, valamint haláluk kerek évfordulóján. Így tesz idén is. Ennek jegyében szeptember 26-án, kedden 18 órától a Bernády Házban vetítéssel egybekötött előadásra kerül sor, amelyen felvillan Csíky Szabó Ágnes textilművész és Sz. Kovács Géza festő- és grafikusművész munkássága. Az elhunyt alkotók közül születésének évfordulóján emlékeznek Orbán Fülöp Irma textilművészre és Izsák Márton, valamint Kolozsvári Puskás Sándor szobrászművészre, halálának évfordulója alkalmából Józsa Nemes Irén festőművészre. A vetítéssel egybekötött előadást Szuszámi Zsuzsa rádiós szerkesztő, művészettörténész tartja.

Hőlégballon-parádé Nyárádköszvényesen 

Négy év szünet után a hét végén, szeptember 22–24. között Nyárádköszvényesen tartják meg a hőlégballon-fesztivált. A XVII. alkalommal sorra kerülő parádén a péntek a sétarepülések napja. Az állandó programok szombaton 10 órakor kezdődnek. Szombaton és vasárnap 17 órától lesz a sétarepülés, amelyre a https://forms.gle/YLTrVqnTuCQ7Ha528 linken lehet bejelentkezni. Kézművesvásár, bábelőadás, táncoktatás, tűzoltó-bemutató, vidámpark, arcfestés és tombola is lesz. A rendezvényt a Parno Graszt együttes fellépése zárja. Jegyek a helyszínen 20 lejért kaphatók.

Megáldják a felújított náznánfalvi kápolnát

A szeptember 24-én, vasárnap reggel 9 órakor kezdődő hálaadó szentmise és ünnepség keretében megáldják a felújított náznánfalvi templomot. Az ünnepi eseményen jelen lesz Lánszki Regő, a magyarországi Építési és Közlekedési Minisztérium építészeti államtitkára, dr. Diószegi László, a Teleki László Alapítvány igazgatója, valamint Molnár Dénes, a kivitelező cég igazgatója.

Ez a weboldal sütiket használ

A jobb szolgáltatás nyújtásának érdekében sütiket használunk. Az oldal jobb felhasználása érdekében kérjük, fogadja el a sütiket. További információ itt: Adatvédelmi tájékoztató