2024. május 1., szerda

A Sepsi OSK 2-0-s győzelemmel indított az 1. ligás labdarúgó-bajnokságban. A 2021/2022-es évad 1. fordulójában a háromszéki alakulat hazai pályán nyert az Academica Clinceni ellen, amely az elmúlt idényben a felsőházi rájátszásban szerepelt.

Szinte semmi nem változott Sepsiszentgyörgyön a héthetes bajnoki szünetben, a háromszéki gárda a múlt idényben megszokott fizikális futballjával, pontrúgásait kihasználva nyerte meg a román élvonal új szezonjának első mérkőzését – értékelte a mérkőzésen látottakat az NSO. A beszámolóból kitűnik: a székelyföldi csapat nagyon megnyomta a szezon első tíz percét, de Nicolae Păun lábbal, majd fejjel sem találta el a kaput, a kettő között pedig Eder Gonzálezt blokkolták a vendégek védői. A 7. percben a tizenhatosba balról betörő Adnan Aganovicot Thibaut Moulin lerántotta, de Iulian Călin játékvezető büntető helyett a Sepsi horvát játékosának sárga lapot adott.

A Clinceni ezt követően is főleg mezrángatásokkal próbálta megfékezni a Sepsi lendületét, a szentgyörgyiek viszont nem éltek a jó pozícióból kapott szabadrúgásokkal: Bogdan Mitrea az oldalhálót találta el, Gabriel Vașvari pedig méterekkel lőtt a kapu fölé.

Leo Grozavu szentgyörgyi edző szünetben becserélte a nyáron igazolt Rajko Repet, aki alig tíz perc múlva meg is szolgálta a szerződtetését: a tizenhatos vonaláról megítélt szabadrúgásból, a szétnyíló sorfal tagjai között a bal sarokba lőtte a labdát (1-0).

A szlovén válogatott középpályás ezt követően is bátran lődözött távolról, de csak a kapufát találta el, Bogdan Mitrea viszont a végén 30-ról is betalált, bár ehhez a labdát a lába között látványosan beejtő Aurelian Păun kapus is kellett.

Fotó: a Sepsi OSK közösségi oldala

1. liga, 1. forduló: Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – Academica Clinceni 2-0 (0-0)

Sepsiszentgyörgy, városi stadion, 1500 néző. Vezette: Iulian Călin.

Gólszerzők: Rep (56.), Mitrea (84.).

Sárga lap: Aganovic (8.), illetve Vanzo (23.), Cascini (29.), Bilali (52.), Kazlauskas (88.).

Sepsi OSK: Niczuly – R. Dimitrov, Tincu, Mitrea, Ispas (78. A. Dumitrescu) – Eder González (81. Dumiter), Vașvari, N. Păun – Bărbuț (46. Askovszki), Csuncsukov (64. Bojics), Aganovic (46. Rep).

Clinceni: A. Păun – Pasov (88. De Amorim), Bilali, Patriche – Achim, Cioiu (61. Velliosz), Cascini (73. Ventura), Moulin, Vanzo – Csandarov (61. Kazlauskas), Gavra (64. Dumitrache).

1. liga, 1. forduló: Botosáni FC – Bukaresti FCSB 0-0, Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – Academica Clinceni 2-0, Kolozsvári CFR 1907 – Universitatea 1948 Craiova 3-2, Medgyesi Gaz Metan – CS Mioveni 1-0, CSU Craiova – Campionii FC Argeș Pitești 1-0.