2023. november 28., kedd

Hiteles tájékoztatás, közösségformáló vélemények

Marosvásárhely

Megkezdődött az új tanév, az iskolák megnyitották kapuikat. Örömmel vagy kíváncsian, megszokott helyre vagy új környezetbe, hétfő reggel betértek a diákok a tanintézményekbe.

Csíkfalva községben Vadad kivételével mindenhol tavaly felújított iskolaépületekbe érkeztek vissza a diákok. Búzaházán is birtokba vehették a gyerekek a nemrég átadott, teljesen felújított és kibővített épületet. Itt még kisebb munkálatokat kell elvégezni a napokban, hogy szép és biztonságos legyen a környezet, de ezeket hamarosan megoldják.

A csíkfalvi központi iskolában tartott tanévnyitó alkalmából ünnepi beszédében Varga Ervin alpolgármester arra emlékeztetett, hogy minden kezdet egy lehetőség: új barátságokra, új tudásra, új kihívásokra és új sikerekre, és minden kihívás, amellyel szembetalálják magukat a diákok, egy új lehetőség is egyben. Az iskolai évek alakítják jövőnket, itt tanuljuk meg azokat az alapvető értékeket és ismereteket, amelyek meghatározzák életünk útját. Minden egyes iskolában töltött nap egy lépéssel közelebb visz az álmokhoz. „A tanulás nem csak az iskolában történik: a világ tele van csodákkal, amelyek felfedezésre várnak. Használjatok ki minden lehetőséget a tanuláshoz és a növekedéshez!” – mutatott rá a község vezetője.

A rendőrség üdvözletének és tanácsainak elhangzása után Csüdör Imre római katolikus plébános arra hívta fel a diákok figyelmét, hogy felelősek egymásért a tanulásban, a viselkedésben és a cselekedetekben, és a Szentlélek által tudják befogadni a jót és a tudást.

„A mai nappal ismét feltárul előttünk az ismeretek birodalma, iskolánk kapuja nyitva áll, és végre újra élet zengi be az iskolát” – üdvözölt minden diákot Balogh Tünde igazgatónő. Szavaiból kiderült: az iskola a júniusi képességvizsgák eredményeit tekintve idén is előkelő helyet ért el. Az új tanévben a községben 260 diák fog tanulni, és ismét érkeztek máshonnan is, összesen tíz egyéb településről írattak ide tanulókat, ami pozitív visszajelzés az itt folyó oktatásra nézve. Az új tanévben is a tanuláson kívül egyéb színes tevékenységekkel várják a diákokat, mint a színjátszó, kézműves, hangszer-, néptáncoktatás, sportkörök a 7. és 8. osztályoknak pedig felkészítők anyanyelvből, matematikából és románból, mindezek a PNRAS projekten belül. 

„Büszke vagyok községünk iskoláira és azokra az emberekre, akik mindennap hozzájárulnak ahhoz, hogy sikeresebb és világosabb jövőt építsünk. Kívánom, hogy ez az új tanév minden szempontból sikeres, eredményes és emlékezetes legyen mindannyiunk számára. Ne feledjétek: az oktatás a legnagyobb fegyver, amellyel megváltoztathatjuk a világot” – indította útnak ismét a diákságot a község vezetője. 

Mindenki más-más érzéssel, de ismét megjelent az iskolában       

  Fotó: Gligor Róbert László


Ez a weboldal sütiket használ

A jobb szolgáltatás nyújtásának érdekében sütiket használunk. Az oldal jobb felhasználása érdekében kérjük, fogadja el a sütiket. További információ itt: Adatvédelmi tájékoztató