2024. május 1., szerda

A Manchester City és az Internazionale is magabiztosan jutott a legjobb négy közé a labdarúgó Bajnokok Ligájában.

A negyeddöntős párharcok szerdai visszavágóján az angol bajnok a Bayern München otthonában lépett pályára a hazai környezetben 3-0-ra megnyert első felvonás után. A bajorok nekiestek riválisuknak, ám nem tudtak betalálni. A Manchester City a 38. percben eldönthette volna a párharcot, de az első meccsen is sokat hibázó Dayot Upamecano kezezése miatt megítélt büntetőt a vendégek gólgyárosa, Erling Haaland fölé lőtte. Az 57. percben újra a norvég csatár és a francia védő játszotta a főszerepet, utóbbi elcsúszott, előbbi így szembekerült Yann Sommerrel, a müncheniek kapusával, és ezúttal nem hibázott, ez volt a 12. gólja a mostani BL-szezonban. A hajrában Joshua Kimmich ugyan büntetőből egyenlített, de ez csak szépségtapasz volt, ráadásul Thomas Tuchelt, a bajorok vezetőedzőjét második sárga lappal kiállította a játékvezető.

A Manchester City az elődöntőben a címvédő Real Madriddal találkozik.

A másik szerdai találkozón az Internazionale magabiztos, kétgólos előnnyel fogadta a Benficát. A kék-feketék végül egy gólgazdag mérkőzésen 3-3-as döntetlent értek el – pedig a 86. percig 3-1-re vezettek –, így bejutottak a négy közé, ahol a városi rivális AC Milannal találkoznak.

Labdarúgó Bajnokok Ligája, negyeddöntő, visszavágók:

* Bayern München (német) – Manchester City (angol) 1-1 (0-0), továbbjutott: a Manchester City, 4-1-es összesítéssel.

Gólszerzők: Kimmich (83., 11-esből), illetve Haaland (57.).

* Internazionale (olasz) – Benfica (portugál) 3-3 (1-1), továbbjutott: az Internazionale, 5-3-as összesítéssel.

Gólszerzők: Barella (14.), Martinez (65.), Correa (78.), illetve Aursnes (38.), Antonio Silva (86.), Musa (90+5.).

Kedden játszották:

* Chelsea (angol) – Real Madrid (spanyol) 0-2 (0-0), továbbjutott: a Real Madrid kettős győzelemmel, 4-0-s összesítéssel.

Gólszerző: Rodrygo (58., 80.).

* SSC Napoli (olasz) – AC Milan (olasz) 1-1 (0-1), továbbjutott: az AC Milan, 2-1-es összesítéssel.

Gólszerzők: Osimhen (90+3.), illetve Giroud (43.).