2024. május 19., vasárnap

A bajnokjelölt ellen jól megy, az ifik ellen kevésbé

Két mérkőzést is játszott a múlt héten az Arena női kézilabdacsapata, és ezekkel le is zárta az A osztály C csoportja alapszakaszának első felét. A két találkozó pedig mintha igazolni akarta volna az együttes eddigi hullámzó teljesítményét.

A feljutásra pályázó Déva otthonában a marosvásárhelyi együttes bebizonyította, hogy bármely ellenfelét meg tudja szorongatni, az ifjúsági csapattal rendelkező Torda ellen hazai pályán azonban csak alig-alig tudott nyerni, márpedig az eddigi öt olyan mérkőzésből, amelyen nem szerzett győzelmet, csak kettő volt feljutási joggal rendelkező csapat ellen.

Déván alaposan megdolgoztatta a megyeszékhelyi csapat a listavezetőt. Az első félidő még egyenlőre végződött, és egészen a 45. percig kitartott az egyensúly, ekkor 24-24 állt az eredményjelzőn. A következő néhány percben azonban Déva három gólt szerzett zsinórban, és az Arena innen már nem tudott visszakapaszkodni. Jegyezzük meg, ez volt az első találkozójuk a feljutást célzó dévaiaknak, amelyen alaposan meg kellett izzadniuk a sikerért.

Ezek után könnyed sikert várt mindenki hazai pályán a Tordai Liviu Rebreanu Főgimnázium ellen, azonban a meccs váratlanul szorossá vált a sorozatban elkövetett egyszerű hibák miatt. Az Arena továbbá nem kevesebb, mint hétszer találta telibe a kapufát. Így két perccel az első félidő vége előtti háromgólos előny egyre fogyatkozott a szünetig, aztán a második félidő közepére az ellenfél került egygólos fórba. Végül az utolsó perc elején Gál Anna góljával sikerült kéthossznyi előnyre szert tenni, így az utolsó tordai támadás során az ellenfél csak szépíteni tudott.

Nehezen magyarázható meg, hogy miért nem tudják összekapni magukat a marosvásárhelyiek a szerényebb képességű csapatok ellen, ám tegyük hozzá, hogy a kizárólag feljutási joggal rendelkező együttesek külön rangsora dönt majd a rájátszásról, hiszen borítékolható, hogy a Nagybányai CNOPJ az első három között végez, de nincs joga a folytatáshoz. Ebben az összevetésben az Arenának 9 pontja van, ugyanannyi, mint Kolozsvárnak és Nagyváradnak, és a körbeverés gólkülönbségével szorul a 4. helyre. Ezért rendkívül felértékelődik az első mérkőzés az új évben, január 21-én, a Kolozsvári U otthonában.

Női kézilabda A osztály, C csoport, 8. forduló: Dévai CSM – Marosvásárhelyi Arena 32-28 (15-15).

Déva, városi sportcsarnok. Vezette: George Dumitru (Craiova), Lucian Ionescu (Craiova).

Déva: Năstasă, Inculeț – Lysewska 11 gól, Șamanț 9, Petrescu 4, Croitoru 4, Orșivschi 3, Racho 1, Toader, Szőlősi, Deaconu, Cîmpean.

Arena: Jitaru, Szász, Colceri – Țifui 7 gól, Ördög Sz. 7, Gál 7, Bărăbaș 4, Samson 2, Căruntu 1, A. Ördög A., Moldován, Havasi, Pasc, Opriș.

Női kézilabda A osztály, C csoport, 9. forduló: Marosvásárhelyi Arena – Tordai Liviu Rebreanu Főgimnázium 30-29 (16-15).

Marosvásárhely, ligeti sportcsarnok, 300 néző. Vezette: Dan Pavel (Zilah), Radu Pentea (Zilah).

Arena: Szász (Jitaru) – Bărăbaș 6 gól, Căruntu 5, Gál 10, Samson 1, Ördög Sz. 5, Havasi (Țifui 1, Márton 2, Opris, Pasc, Ördög A.).

Liviu Rebreanu Főgimnázium: Gălățeanu (Suciu) – Danilescu 2 gól, German 1, Damian 7, Mózes 5, Niță 4, Scutaru 5 (Toader, Kibédi, Crăciun 3, Dușa 2, Török, Apostu, Belocamenski).

Női kézilabda A osztály, C csoport, 8. forduló: Resicabányai Universitatea – Nagybányai CNOPJ 31-43, Temesvári Universitatea – Besztercei Gloria II 19-27, Dévai CSM – Marosvásárhelyi Arena 32-28, CNE Rm. Vâlcea – Nagyváradi CSU 37-34, Tordai Liviu Rebreanu Főgimnázium – Kolozsvári U 25-29; 9. forduló: Kolozsvári U – CNE Rm. Vâlcea 31-25, Nagyváradi CSU – Resicabányai Universitatea 39-24, Marosvásárhelyi Arena – Tordai Liviu Rebreanu Főgimnázium 30-29, Nagybányai CNOPJ – Temesvári Universitatea 41-31, Besztercei Gloria II – Dévai CSM 24-36.

A szövetség fellebbviteli bizottsága visszaadta a Kolozsvári U-nak a fegyelmi bizottság által elvett négy büntetőpontot.